Samtec Inc. DW-23-09-L-D-420
Part No.:
DW-23-09-L-D-420
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-23-09-L-D-420.pdf
Description:
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
46
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.420" (10.668mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)