Samtec Inc. DW-22-12-G-D-433
Part No.:
DW-22-12-G-D-433
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-22-12-G-D-433.pdf
Description:
CONN HDR 44POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.487" (12.370mm)
Length - Stack Height:
0.433" (11.000mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)