Samtec Inc. DW-22-12-G-D-425
Part No.:
DW-22-12-G-D-425
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-22-12-G-D-425.pdf
Description:
CONN HDR 44POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.495" (12.573mm)
Length - Stack Height:
0.425" (10.800mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)