Samtec Inc. DW-22-11-G-D-530
Part No.:
DW-22-11-G-D-530
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-22-11-G-D-530.pdf
Description:
CONN HDR 44POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height:
0.530" (13.462mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)