Samtec Inc. DW-20-20-G-D-512
Part No.:
DW-20-20-G-D-512
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-20-20-G-D-512.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.508" (12.903mm)
Length - Stack Height:
0.512" (13.005mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)