Samtec Inc. DW-20-12-G-D-650
Part No.:
DW-20-12-G-D-650
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-20-12-G-D-650.pdf
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)