Samtec Inc. DW-20-09-S-D-375
Part No.:
DW-20-09-S-D-375
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-20-09-S-D-375.pdf
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)