Samtec Inc. DW-18-09-S-D-405
Part No.:
DW-18-09-S-D-405
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-18-09-S-D-405.pdf
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.405" (10.287mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)