Samtec Inc. DW-17-12-S-D-694
Part No.:
DW-17-12-S-D-694
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-17-12-S-D-694.pdf
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.226" (5.740mm)
Length - Stack Height:
0.694" (17.628mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)