Samtec Inc. DW-16-20-S-D-730
Part No.:
DW-16-20-S-D-730
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-16-20-S-D-730.pdf
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height:
0.730" (18.542mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)