Samtec Inc. DW-16-12-L-T-669
Part No.:
DW-16-12-L-T-669
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-16-12-L-T-669.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 48POS
Number of Positions:
48
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.251" (6.375mm)
Length - Stack Height:
0.669" (16.993mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)