Samtec Inc. DW-15-20-S-D-710
Part No.:
DW-15-20-S-D-710
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-15-20-S-D-710.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height:
0.710" (18.034mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)