Samtec Inc. DW-15-13-S-D-700
Part No.:
DW-15-13-S-D-700
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-15-13-S-D-700.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height:
0.700" (17.780mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)