Samtec Inc. DW-12-20-S-D-718
Part No.:
DW-12-20-S-D-718
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-12-20-S-D-718.pdf
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.302" (7.671mm)
Length - Stack Height:
0.718" (18.237mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)