Samtec Inc. DW-05-15-T-D-250
Part No.:
DW-05-15-T-D-250
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-05-15-T-D-250.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
Number of Positions:
10
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)