Samtec Inc. DW-04-15-T-S-290
Part No.:
DW-04-15-T-S-290
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-04-15-T-S-290.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)