Samtec Inc. DW-04-09-T-S-250
Part No.:
DW-04-09-T-S-250
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-04-09-T-S-250.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)