Samtec Inc. DW-04-08-T-S-320
Part No.:
DW-04-08-T-S-320
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-04-08-T-S-320.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.320" (8.128mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)