Samtec Inc. DW-04-08-T-S-270
Part No.:
DW-04-08-T-S-270
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-04-08-T-S-270.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.800mm)
Length - Stack Height:
0.270" (6.858mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)