Samtec Inc. DW-03-17-T-S-260
Part No.:
DW-03-17-T-S-260
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-17-T-S-260.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)