Samtec Inc. DW-03-17-T-S-217
Part No.:
DW-03-17-T-S-217
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-17-T-S-217.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height:
0.217" (5.512mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)