Samtec Inc. DW-03-15-T-S-450
Part No.:
DW-03-15-T-S-450
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-15-T-S-450.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)