Samtec Inc. DW-03-15-T-S-370
Part No.:
DW-03-15-T-S-370
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-15-T-S-370.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)