Samtec Inc. DW-03-15-T-S-362
Part No.:
DW-03-15-T-S-362
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-15-T-S-362.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height:
0.362" (9.195mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)