Samtec Inc. DW-03-14-T-S-1144
Part No.:
DW-03-14-T-S-1144
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-14-T-S-1144.pdf
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.176" (4.470mm)
Length - Stack Height:
1.144" (29.058mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)