Samtec Inc. DW-03-14-T-S-1070
Part No.:
DW-03-14-T-S-1070
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-14-T-S-1070.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
1.070" (27.178mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)