Samtec Inc. DW-03-12-T-S-812
Part No.:
DW-03-12-T-S-812
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-12-T-S-812.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height:
0.812" (20.625mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)