Samtec Inc. DW-03-11-T-S-700
Part No.:
DW-03-11-T-S-700
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-11-T-S-700.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.700" (17.780mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)