Samtec Inc. DW-03-10-T-S-610
Part No.:
DW-03-10-T-S-610
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-10-T-S-610.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.610" (15.494mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)