Samtec Inc. DW-03-09-T-S-485
Part No.:
DW-03-09-T-S-485
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-09-T-S-485.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.485" (12.319mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)