Samtec Inc. DW-03-09-T-S-435
Part No.:
DW-03-09-T-S-435
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-09-T-S-435.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.435" (11.049mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)