Samtec Inc. DW-03-09-T-S-380
Part No.:
DW-03-09-T-S-380
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-09-T-S-380.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)