Samtec Inc. DW-03-08-T-S-301
Part No.:
DW-03-08-T-S-301
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-08-T-S-301.pdf
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height:
0.301" (7.645mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)