Samtec Inc. DW-03-08-T-S-286
Part No.:
DW-03-08-T-S-286
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-08-T-S-286.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height:
0.286" (7.264mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)