Samtec Inc. DW-03-07-T-S-214
Part No.:
DW-03-07-T-S-214
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-03-07-T-S-214.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.106" (2.692mm)
Length - Stack Height:
0.214" (5.436mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)