Samtec Inc. DW-02-20-T-S-846
Part No.:
DW-02-20-T-S-846
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-20-T-S-846.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.174" (4.420mm)
Length - Stack Height:
0.846" (21.488mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)