Samtec Inc. DW-02-20-T-S-805
Part No.:
DW-02-20-T-S-805
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-20-T-S-805.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.805" (20.447mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)