Samtec Inc. DW-02-19-T-S-1010
Part No.:
DW-02-19-T-S-1010
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-19-T-S-1010.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
1.010" (25.654mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)