Samtec Inc. DW-02-17-T-S-370
Part No.:
DW-02-17-T-S-370
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-17-T-S-370.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)