Samtec Inc. DW-02-17-T-D-250
Part No.:
DW-02-17-T-D-250
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-17-T-D-250.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)