Samtec Inc. DW-02-16-T-S-236
Part No.:
DW-02-16-T-S-236
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-16-T-S-236.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating):
0.099" (2.515mm)
Length - Stack Height:
0.236" (5.994mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)