Samtec Inc. DW-02-16-T-S-235
Part No.:
DW-02-16-T-S-235
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-16-T-S-235.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.235" (5.969mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)