Samtec Inc. DW-02-15-T-S-407
Part No.:
DW-02-15-T-S-407
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-15-T-S-407.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.113" (2.870mm)
Length - Stack Height:
0.407" (10.338mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)