Samtec Inc. DW-02-15-T-S-345
Part No.:
DW-02-15-T-S-345
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-15-T-S-345.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
2
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.345" (8.763mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)