Samtec Inc. DW-02-15-L-S-285
Part No.:
DW-02-15-L-S-285
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-15-L-S-285.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.285" (7.239mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)