Samtec Inc. DW-02-14-T-S-1200
Part No.:
DW-02-14-T-S-1200
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-14-T-S-1200.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
1.200" (30.480mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)