Samtec Inc. DW-02-14-T-S-1105
Part No.:
DW-02-14-T-S-1105
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-14-T-S-1105.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
1.105" (28.067mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)