Samtec Inc. DW-02-14-T-S-1084
Part No.:
DW-02-14-T-S-1084
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-14-T-S-1084.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.236" (6.000mm)
Length - Stack Height:
1.084" (27.534mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)