Samtec Inc. DW-02-13-T-S-600
Part No.:
DW-02-13-T-S-600
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-13-T-S-600.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.520" (13.208mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)