Samtec Inc. DW-02-12-T-S-665
Part No.:
DW-02-12-T-S-665
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-12-T-S-665.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.665" (16.891mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)